09.01.2020

Im mniejszego wysiłku potrzebujesz, by realizować swoje postanowienia noworoczne, tym chętniej będziesz się ich trzymać. Pierwsza strategia skutecznego osiągania celów to więc proste, oczywiste działania – a druga jest jeszcze przyjemniejsza w użyciu! Mamy dla Ciebie kolejny sposób na to, by Twoje postanowienia nie tylko przetrwały do lutego, ale… tym razem się spełniły! Obiecujemy, że Ci się spodoba.

Gdy myślisz o swoich celach na 2020 rok, to co czujesz? Jesteś podekscytowana, szczęśliwa i już nie możesz się doczekać, aż je osiągniesz? To doskonale – nasza wizja, mała czy wielka, powinna nastrajać w pozytywny sposób. Właśnie z niej czerpiemy motywację i energię do działania.

Jest tylko jedno „ale”. Jeśli postanowiłaś, że zmienisz styl odżywiania i schudniesz, nic dziwnego, że cieszy Cię wizja Twojej nowej zgrabnej sylwetki. Niestety, żeby do niej dojść, musisz podjąć szereg różnych kroków, które… cieszą mniej. Pomyśl tylko: czy na myśl o wylewaniu siódmych potów na siłowni serce zaczyna Ci szybciej bić? Czy roznamiętnia Cię odstawienie słodyczy? Strzelamy, że nie.

Zdradzimy przed Tobą kolejny sekret naszego mózgu: nie podobają mu się nieprzyjemne i niekomfortowe działania. I jeśli podejmiesz się takiego nieprzyjemnego postanowienia, to owszem, na początku popchnie Cię silna wola. Kiedy jednak jej pokłady się wypalą, Twój mózg uzna, że szkoda mu energii na robienie czegoś, co nie daje mu frajdy! Tak, tak – rezygnacja z pewnych działań to coś zupełnie naturalnego i warunkowanego biologią. Czy można temu zaradzić?

Poznaj drugą strategię osiągania celów:

„Niech działania prowadzące do realizacji postanowień będą przyjemne”!

W praktyce oznacza to, że szukamy małych tricków i sposobów, by z założenia niezbyt sympatyczne działania trochę sobie umilić. System nagród, relaksujący rytuał związany z wykonaniem danej czynności albo łączenie działania niefajnego z fajnym dadzą zaskakujące rezultaty!

Im przyjemniej, tym lepiej

Żeby nie było niedomówień: wiemy, że jedzenie słodyczy i leżenie do góry brzuchem to bardzo przyjemne zadania, ale o ile nie przybliżają Cię one do celu, to nie o nie nam chodzi. Pytanie, jakie powinnaś sobie zada, brzmi: co mogę zrobić, by czynność X dawała mi więcej frajdy i satysfakcji?

Wróćmy do przykładu z ostatniego artykułu na blogu Livioon. Masz postanowienie, by w 2020 roku zdrowo się odżywiać i zrzucić przy okazji 7 kilogramów. Decydujesz, że pierwszym krokiem będzie rezygnacja z deseru. Wiemy już, że zastąpisz słodycze koktajlem Livioon VITA. Co w takim razie warto zrobić, by sobie to uprzyjemnić?

  • Wybierz taki smak VITY, który bardziej lubisz: czekoladę lub białą czekoladę. Pamiętaj, im smaczniej, tym lepiej!
  • Przesyp koktajl z oryginalnego opakowania do pięknego pojemnika, który stojąc na kuchennym blacie będzie cieszył Twoje oczy.
  • Zamiast tradycyjnego shakera wybierz taki, który budzi w Tobie zachwyt małej dziewczynki patrzącej na nową zabawkę albo ozdób swój stary shaker. Brokat? Powykręcane kolorowe słomki? Różowa ceramika? Na pewno znajdziesz coś, z czego picie stanie się frajdą.
  • By uczynić koktajl VITA jeszcze pyszniejszym, uzupełnij go o smakowite dodatki. Jogurt naturalny, borówki, truskawki, ananas czy inne świeże owoce sprawdzą się tu wyśmienicie. A co powiesz na łyżeczkę naturalnego miodu? Może garść ulubionych orzechów? Taki deser możesz podać w ładnej miseczce i cieszyć się z wyjątkowej, zdrowej przekąski.
  • A gdy uda Ci się wytrwać w postanowieniu przez pierwszy tydzień, zrób dla siebie coś miłego! Pójdź do kina, na masaż albo do restauracji (na fit posiłek, oczywiście), weź długą kąpiel z pianką, kup nowy lakier do paznokci… Sama wiesz, jak się nagrodzić. Niech droga do realizacji celu będzie upstrzona takimi przystankami – to naprawdę ważne.

Na szczęście Livioon VITA Shake sam w sobie daje sporo przyjemności, więc tu sprawa jest prosta. To smaczny, pełnowartościowy dodatek do diety, dzięki któremu zdrowe odżywianie stanie się wręcz banalnie łatwe. Co więcej, możesz sięgać po VITĘ nawet, jeśli masz zupełnie inne postanowienia noworoczne ? W zależności od celu dobierz wtedy odpowiednie działania umilające trasę na szczyt. Efekt gwarantowany! 

Więcej informacji o produkcie na stronie www.vita-shake.com

Δείτε την προσφορά μας

Κατεβάστε

Το κατάστημα είναι ανοιχτό

24 ώρες

Δωρεάν αποστολή

πάνω από 60€

Εξυπηρέτηση πελατών

Δευ. - Παρ. 09.00 - 17.00